Przejdź do treści

Obozy

Od lat prowadzimy intensywne obozy rekreacji konnej dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat.
Na obóz mogą przyjechać osoby jeżdżące od lat, jak i osobniki bez poprzedniego doświadczenia z konikami. Jeśli nigdy nie jeździłeś/aś, nie przejmuj się, serdecznie zapraszamy :)
Uczestnikami opiekują się dyplomowani instruktorzy i wychowawcy z doświadczeniem ;)
Jedzonko robimy na miejscu, domowe, przepyszne, dla niemięsnych również w wersji wegetariańskiej!

Na naszym obozie można spróbować wszystkiego – będą jazdy na placu, skoki, ujeżdżenie, oklepy, rajdy z pławieniem, trail, zawody, pielęgnacja koni oraz praca z koniem z ziemi! Cały obóz skierowany jest do osób, które z końmi się bawią i kochają z nimi współpracę.

Zakwaterowanie jest w 2-6 osobowych, klimatyzowanych pokojach z łazienkami (większe pokoje podzielone są na 2-4 osobowe części, wspólna jest tylko łazienka i wyjście z pokoju) i 4-osobowych, również klimatyzowanych domkach ;)

Cały obóz jest podzielony na osiem 6-osobowych grup jeździeckich o różnych poziomach zaawansowania, żeby instruktor mógł z każdym indywidualnie przećwiczyć co można poprawić w jego jeździe ;)

W ciągu dnia spędzamy około 5 godzin z końmi (siodłania, rozsiodłania, jazdy, pielęgnacja i inne zajęcia). Po zajęciach konie chillują sobie wcinając trawkę i wesoło tuptając po łące – wtedy staramy się ich nie zaczepiać, żeby mogły od nas trochę odpocząć ;)

W trakcie obozu zaplanowane są 2 wyjścia do sklepu, także warto przygotować jakieś pieniążki na przyjazd ;)

Dla chętnych będą odbywały się (dodatkowo płatne, 130 zł) zajęcia wspinaczki. W ciągu tygodnia odbędą się 3 zajęcia, a trwać będą po 60 minut :)

Obozy oczywiście zgłoszone są do kuratorium – można zapytać nas mailowo o certyfikat, lub sprawdzić samemu na stronie kuratorium ;)


Jeżeli zastanawiasz się, czy to miejsce dla Ciebie, zajrzyj na naszego instagrama, facebooka, przeczytaj opinie (na Google), napisz do nas, albo zadzwoń, zobacz czy nasza atmosfera będzie odpowiednia dla Ciebie :)


Plan dnia:

 • pobudka,
 • śniadanie,
 • jazda I grupy,
 • jazda II grupy,
 • obiad,
 • jazda I grupy,
 • jazda II grupy,
 • kolacja,
 • gry i zabawy

Grupy codziennie zamieniają się kolejnością – ta, która w niedzielę była pierwsza, w poniedziałek będzie druga i odwrotnie ;)

Rajd to około 3-godzinny teren z postojem nad jeziorem w połowie trasy (ok. 2 godziny jazdy konnej, godzina postoju). W trakcie postoju osoby chętne mogą pławić, po czym spowrotem siodłamy konie i wracamy do ośrodka. W rajdzie oczywiście uczestniczą osoby, które bezpiecznie będą w stanie pojechać w teren ;)
W dzień rajdowy, obie jazdy składamy w jedną (ponieważ trwa dłużej), a dodatkowo w drugiej części dnia, mamy pielęgnację koni, w trakcie której będziecie się uczyć pielęgnować kopyta, zakładać owijki i czesać konia :)
W czwartek jazda popołudniowa, to zawody – tutaj możecie mieć swoje owijki, czapraki i wszystko co może udekorować konia (i oczywiście jeźdźca), ponieważ wygląd jest jednym z elementów oceny. Na jazdę losujemy konia (2 osoby losują jednego konia), sprawdzamy (i zapamiętujemy) przejazd na zawody, siodłamy konia i pierwsza osoba wsiada. Po rozgrzewce mamy swój przejazd i oddajemy swojego konia drugiej osobie, która wylosowała naszego konia, żeby mogła na niego założyć swoje upiększacze i przygotować się do przejazdu ;)
W trakcie oklepu osoby zaawansowane mogą mieć zwyczajnie jazdy doszkalające bez siodła, dla mniej zaawansowanych (i również zaawansowanych jeśli tak wybiorą) ta jazda będzie głownie polegała na różnych konkurencjach i zabawach w grupie. Osoby początkujace mają tylko część jazdy bez siodła ;)
Trail to przeszkody w stylu western. U nas będzie można spróbować ósemki pomiędzy beczkami, dzwonek na końcu korytarza, drewniany mostek, slalom pomiędzy tyczkami, bramkę i przenoszenie kubka z jednej tyczki do drugiej ;)
W ciągu obozu zamiast jednej z jazd będzie praca z koniem z ziemi ;)

Zabawy z wychowawcami to flagi, pokazy mody, poszukiwania skarbów, zabawa w chowanego, mafia, karaoke, konkurs talentów i różne inne zabawy, które obozowicze zaproponują ;)

Terminy niedostępne są oznaczone kolorem czerwonym :)

Terminy obozów letnich 2024:
15.06 – 22.06 (2000 zł – last minute)
22.06 – 29.06 (2500 zł) – ostatnie miejsce
29.06 – 06.07 (2500 zł) – ostatnie miejsce
06.07 – 13.07
13.07 – 20.07
20.07 – 27.07
27.07 – 03.08
03.08 – 10.08
10.08 – 17.08 (2500 zł) – ostatnie miejsce
17.08 – 24.08 (2500 zł) – 11 miejsc
24.08 – 31.08 (2500 zł)

Koszt wakacji 2024:

 • 2500 zł / tydzień
 • Zadatek 800 zł, dopłata 1700 zł
 • Przy pobytach min. dwutygodniowych – 2400 zł / tydzień
 • Zadatek 700 zł * ilość tygodni, dopłata 1700 zł * ilość tygodni

Zadatek należy zapłacić w ciągu 3 dni od potwierdzenia rezerwacji, dopłatę należy uiścić najpóźniej 2 tygodnie przed obozem.


Dokumenty do pobrania:

`